Programme
Timetable
Tickets
FAQ
Transport
Campings
Festival grounds
Sustainability
Contact
Business
About us
Pinkpop thanks
NL
EN
Timetable
All days
Friday
Saturday
Sunday
Friday
South Stage
North Stage
Tent Stage
Stage 4
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
Måneskin
22:00 – 00:00
Avril Lavigne
19:30 – 20:30
Yungblud
17:20 – 18:20
Acda en De Munnik
15:10 – 16:10
Palaye Royale
13:00 – 14:00
Keane
20:35 – 21:50
Royal Blood
18:25 – 19:25
Babymetal
16:15 – 17:15
Cian Ducrot
14:05 – 15:05
Tinlicker
20:30 – 21:30
Nathaniel Rateliff & The Night Sweats
18:45 – 19:45
S10
17:00 – 18:00
Polyphia
15:10 – 16:10
Skindred
13:25 – 14:25
Jiri11
12:00 – 12:45
Mell VF
20:15 – 21:00
Pommelien Thijs
18:55 – 19:40
Fleddy Melculy
17:30 – 18:15
Nieve Ella
16:15 – 16:55
Dagny
15:00 – 15:45
AViVA
13:45 – 14:30
KAWALA
12:30 – 13:15
Saturday
South Stage
North Stage
Tent Stage
Stage 4
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
Calvin Harris
22:30 – 00:00
Anouk
20:00 – 21:00
Louis Tomlinson
17:50 – 18:50
Froukje
15:40 – 16:40
The Analogues
13:30 – 14:30
Nothing But Thieves
21:05 – 22:20
Pendulum (live)
18:55 – 19:55
De Jeugd Van tegenwoordig
16:45 – 17:45
Corey Taylor
14:35 – 15:35
Douwe Bob
12:25 – 13:25
John Coffey
22:45 – 23:45
Oliver Heldens
20:55 – 21:55
Lauren Spencer Smith
19:00 – 20:00
Against The Current
17:05 – 18:05
Matt Maltese
15:10 – 16:10
Gideon Luciana
13:35 – 14:20
Tors
21:25 – 22:10
The Vices
19:40 – 20:40
Ploegendienst
18:10 – 18:55
James Marriott
17:00 – 17:40
Lottery Winners
15:45 – 16:30
Chinchilla
14:20 – 15:05
Dead Pony
12:55 - 13:40
Sunday
South Stage
North Stage
Tent Stage
Stage 4
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
Ed Sheeran
22:00 – 23:30
Hozier
19:25 – 20:25
Greta Van Fleet
17:15 – 18:15
Davina Michelle
15:05 – 16:05
Meute
13:00 – 13:55
Sam Smith
20:25 – 21:55
Limp Bizkit
18:20 – 19:20
James Arthur
16:10 – 17:10
Loreen
14:00 – 15:00
Ilse DeLange
12:00 – 13:00
Jane’s Addiction
20:30 – 21:30
Calum Scott
18:20 – 19:20
The Interrupters
16:25 – 17:25
DOOL
14:25 – 15:25
Sea Girls
12:40 – 13:35
ClockClock
21:00 – 21:45
YĪN YĪN
19:30 – 20:20
Henry Moodie
18:05 – 18:50
Beth McCarthy
The K’s
15:10 – 15:55
Gunmoll
13:40 – 14:25
Ruby Waters
12:15 – 13:00
Download the Pinkpop 2024 app
Create your personal schedule and share it with your friends!
iOS
Android