Metallica

Friday 17 June - South Stage | 22:00 - 00:00

Pearl Jam

Saturday 18 June - South Stage | 21:30 - 00:00

Imagine Dragons

Sunday 19 June - South Stage | 22:00 - 00:00

Twenty One Pilots

Friday 17 June - South Stage | 19:30 - 20:50

Royal Blood

Saturday 18 June - IBA Parkstad Stage | 20:15 - 21:15

Volbeat

Sunday 19 June - IBA Parkstad Stage | 20:30 - 21:45

Måneskin

Saturday 18 June - South Stage | 19:15 - 20:15

Nightwish

Friday 17 June - South Stage | 17:30 - 18:30

Nothing But Thieves

Friday 17 June - IBA Parkstad Stage | 20:50 - 21:50

Nile Rodgers & Chic

Sunday 19 June - South Stage | 19:30 - 20:30

Deftones

Saturday 18 June - IBA Parkstad Stage | 18:15 - 19:15

Greta Van Fleet

Friday 17 June - IBA Parkstad Stage | 18:30 - 19:30

Dermot Kennedy

Sunday 19 June - IBA Parkstad Stage | 18:30 - 19:30

KALEO

Saturday 18 June - South Stage | 17:15 - 18:15

De Staat

Sunday 19 June - South Stage | 17:30 - 18:30

Chef’Special

Saturday 18 June - IBA Parkstad Stage | 16:15 - 17:15

Lost Frequencies - LIVE

Saturday 18 June - Tent Stage | 20:15 - 21:15

Zara Larsson

Sunday 19 June - IBA Parkstad Stage | 16:30 - 17:30

Crowded House

Saturday 18 June - South Stage | 15:15 - 16:15

Danny Vera

Friday 17 June - South Stage | 15:30 - 16:30

Ziggy Marley: A Live Tribute To His Father

Sunday 19 June - South Stage | 15:30 - 16:30

IDLES

Friday 17 June - IBA Parkstad Stage | 16:30 - 17:30

Eefje de Visser

Sunday 19 June - Tent Stage | 20:45 - 21:45

Ronnie Flex & The Fam

Saturday 18 June - South Stage | 13:15 - 14:15

Parcels

Friday 17 June - Tent Stage | 20:50 - 21:50

Interpol

Sunday 19 June - Tent Stage | 18:30 - 19:30

MY BABY

Friday 17 June - South Stage | 13:30 - 14:30

Selah Sue

Saturday 18 June - IBA Parkstad Stage | 14:15 - 15:15

Floor Jansen

Friday 17 June - IBA Parkstad Stage | 14:30 - 15:30

Tones And I

Saturday 18 June - Tent Stage | 18:15 - 19:15

Turnstile

Sunday 19 June - IBA Parkstad Stage | 14:30 - 15:30

Maan

Sunday 19 June - South Stage | 13:30 - 14:30

Courtney Barnett

Saturday 18 June - Tent Stage | 16:15 - 17:15

Froukje

Friday 17 June - Tent Stage | 18:30 - 19:30

Frank Carter & The Rattlesnakes

Saturday 18 June - Tent Stage | 14:15 - 15:15

Blaudzun 

Friday 17 June - Tent Stage | 16:30 - 17:30

Inhaler

Sunday 19 June - Tent Stage | 16:30 - 17:15

Mother Mother

Sunday 19 June - Tent Stage | 14:30 - 15:30

Antoon

Friday 17 June - Tent Stage | 14:30 - 15:30

Son Mieux

Saturday 18 June - IBA Parkstad Stage | 12:30 - 13:15

Mimi Webb

Saturday 18 June - Stage 4 | 20:40 - 21:20

Joost

Sunday 19 June - IBA Parkstad Stage | 12:45 - 13:30

Nona

Saturday 18 June - Tent Stage | 12:30 - 13:15

Navarone

Sunday 19 June - Tent Stage | 12:45 - 13:30

Sylvie Kreusch

Friday 17 June - Stage 4 | 21:00 - 21:45

Rare Americans

Sunday 19 June - Stage 4 | 21:00 - 21:45

The Last Internationale

Saturday 18 June - Stage 4 | 19:10 - 19:55

WIES

Friday 17 June - Stage 4 | 19:30 - 20:15

Sea Girls

Sunday 19 June - Stage 4 | 19:30 - 20:15

grandson

Friday 17 June - Stage 4 | 18:00 - 18:45

KennyHoopla

Saturday 18 June - Stage 4 | 17:40 - 18:25

Meau

Sunday 19 June - Stage 4 | 18:00 - 18:45

Smash into Pieces

Friday 17 June - Stage 4 | 16:30 - 17:15

SAINT PHNX

Saturday 18 June - Stage 4 | 16:10 - 16:55

Hang Youth


Sunday 19 June - Stage 4 | 16:30 - 17:15

JC Stewart

Friday 17 June - Stage 4 | 15:00- 15:45

Remme


Friday 17 June - Stage 4 | 14:40 - 15:25

Dead Poet Society

Sunday 19 June - Stage 4 | 13:30 - 14:15

Ten Times A Million

Friday 17 June - Stage 4 | 13:30 - 14:15

Ramkot

Saturday 18 June - Stage 4 | 13:15 - 13:55

W. H. Lung

Sunday 19 June - Stage 4 | 15:00 - 15:45

Elle Hollis

Friday 17 June - Tent Stage | 12:45 - 13:30